Close

Hayal Bostanı

Kısa Film Atölyesi

Agâh Uluslararası Sinema Derneği tarafından yürütülmekte olan Hayal Bostanı Kısa Film Atölyesi T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2018-II Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenmektedir.

2. Eğitim Dönemi Kayıtları Başladı

Agâh Uluslararası Sinema Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Hayal Bostanı Kısa Film Atölyesi ile sinemaseverlere kapılarını açıyor.

Hayal Bostanı Kısa Film Atölyesi, 2019 yılı içerisinde Lise öğrencilerine ücretsiz eğitim olanağı sunuyor. Alanında uzman profesyonel eğitimciler, 3 ay sürecek teorik ve pratik eğitimler ile öğrencilerimizle buluşuyor. Kısa film yapımının temelleri, senaryo yazımı ve post prodüksiyon süreçlerinin anlatılacağı teorik eğitim sürecinde her dönem için 2 edebi eser okunacak ve okunan bu eserler öğrenciler tarafından değerlendirilecektir. Değerlendirmeler sonucu tespit edilen çeşitli kavramlar üzerine senaryo çalışmaları yapılacaktır.

Eğitim sürecinde okutulacak eserler;
– Kutadgu Bilig
– Bostan ve Gülistan

Bu eserlerin ışığında atölyemiz, sinemanın yanı sıra öğrencilerimizin entelektüel gelişimini de desteklemeyi hedeflemiştir.

Teorik eğitimlerin ardından her öğrenci kendi tematik senaryosunu yazacak ve yapılan değerlendirmeler sonucu seçilen senaryolar öğrencilerimiz tarafından kısa filme dönüştürülecektir.

Teorik ve pratik eğitimlerin yanında film ve kitap analizleri ve sektör profesyonellerini ağırlayacağımız mesleki gelişim seminerleri yapılacaktır.

Eğitim sürecinin ardından kapanış ve ödül töreni yapılacaktır. Bu etkinliğimizde çekilen kısa filmler gösterilecek ve başarılı öğrencilerimiz ödüllendirilecektir. Atölyemizi tamamlayan her öğrencimize katılım sertifikası verilecektir. Tamamı ücretsiz olan atölyemizdeki eğitimler 5 Ekim’de başlıyor.

Kontenjanlarımız sınırlıdır. Atölyemize öğrenci alımları mülakatlar ile yapılacaktır.

“Bir Hayalim Var diyorsanız, bu yolda size eşlik etmeye hazırız! “

Kimler İçin?

İstanbul’da öğrenim gören Lise öğrencileri için

Ders Başlangıcı

5 Ekim 2019 Cumartesi

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

KVKK Metni*

Katılımcı Kayıt Formu*

– Öğrenci Belgesi

– Adli Sicil Kaydı (E-Devlet’ten alınacaktır)

– 1 Adet Vesikalık/Biyometrik Fotoğraf

– Aile İzin Belgesi (Kayıt Sırasında Temin Edilecektir)

Mülakat Sonuçları

Mülakat sonuçları için tıklayınız