Close

Hayal Bostanı

Kısa Film Atölyesi

Agâh Uluslararası Sinema Derneği tarafından yürütülen olan Hayal Bostanı Kısa Film Atölyesi T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2018-II Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenmiştir.

Proje Hakkında

2019 yılı içerisinde iki ayrı dönemde Lise ve Üniversite öğrencilerine ücretsiz eğitim olanağı sundu. Alanında uzman profesyonel eğitimciler, 3 ay süren teorik ve pratik eğitimler ile öğrencilerimizle buluştu. Kısa film yapımının temelleri, senaryo yazımı ve post prodüksiyon süreçlerinin anlatıldığı teorik eğitim sürecinde her dönem için 2, toplamda 4 edebi eser okundu. Okunan bu eserler öğrenciler tarafından değerlendirildi. Değerlendirmeler sonucu eserlerde yer alan çeşitli kavramlar üzerine senaryo çalışmaları yapıldı.

Bu eserlerin ışığında atölyemiz, sinemanın yanı sıra öğrencilerimizin entelektüel gelişimini de desteklemeyi hedeflemiştir. Teorik eğitimlerin ardından her öğrenci kendi tematik senaryosunu yazdı. Eğitmenlerimiz tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu seçilen senaryolar öğrencilerimiz tarafından kısa filme dönüştürüldü. Projemiz kapsamında teorik ve pratik eğitimlerin yanında film ve kitap analizleri ile sektör profesyonellerini ağırlayacağımız mesleki gelişim seminerleri de yapıldı. Eğitim sürecinin ardından yapılan kapanış ve ödül töreni ile projemiz sona ermiştir. Bu etkinliğimizde çekilen kısa filmler gösterilmiş, başarılı öğrencilerimiz ödüllendirilmiştir. Atölyemizi tamamlayan her öğrencimize katılım sertifikası verilmiştir.

Okunan Eserler

1- Amak-ı Hayal / Filibeli Ahmet Hilmi

2- Mantık’ut Tayr / Feriüddin Attâr

3- Kutadgu Bilig / Yusuf Has Hacib

4- Bostan ve Gülistan / Sadi Şirazi

Bitirme Projeleri

1- Kara / Kısa Film

2- Pamuk / Kısa Film

3- Ressam / Kısa Film

4- Çeşme / Kısa Film

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

KVKK Metni*

Katılımcı Kayıt Formu*

– Öğrenci Belgesi

– Adli Sicil Kaydı (E-Devlet’ten alınacaktır)

– 1 Adet Vesikalık/Biyometrik Fotoğraf

– Aile İzin Belgesi (Kayıt Sırasında Temin Edilecektir)

Mülakat Sonuçları

Mülakat sonuçları için tıklayınız